ERCAN KAVUK MÜŞKÜLE-2 KİTABI İÇİN YOLLARA DÜŞTÜ

Müşküleli emekli eğitimci Kavuklar'ın Ercan Kavuk hocamız, yıllar süren araştırmalarının ürünü olan, köy hakkında geniş bilgilerin yer aldığı MÜŞKÜLE-1 kitabının devamı niteliğindeki MÜŞKÜLE-2 kitabı için araştırmalarına yoğunluk verdi.

MÜŞKÜLE-1 kitabının okurları tarafından ilgi görmesinin verdiği motivasyonla MÜŞKÜLE-2 kitabı için çalışmalarına hız veren Ercan Kavuk hocamız, ikinci kitabında geniş yer vereceği, Müşkülelilerin Kurtuluş Savaşı sırasında göç etmek zorunda kaldıkları yerleşim yerleri hakkında araştırma yapmak için yollara düştü.

Müşkülelilerin Kurtuluş Savaşı sırasında göç edip, yaklaşık 3 yıl kadar yaşadıkları yerlerden olan Sakarya ilinin Pamukova ilçesine bağlı Hüseyinli ve Çardak köylerine giden Ercan Kavuk, köyün yaşlılarıyla söyleşiler yapıp, Müşkülelilerin o dönem neler yaşadıkları hakkında bilgiler aldı.

Köylerde ilgiyle karşılandığını ve duygu dolu anlar yaşadığını belirten Ercan Kavuk, "Ziyaretimden çok memnun oldular. O dönem köylerinde yaşamak durumunda kalan köylülerimizden çok memnun olduklarını söylediler. Karın tokluğuna tarlalarda çalışmışlar ve kaldıkları evlerin sahiplerine yardımcı olmuşlar. Çok anlamlı, nostaljik bir ziyaret oldu. Bizim köylülerin kaldıkları evleri gezdim. Müşkülelilerin Kurtuluş Savaşı sırasındaki göçünü ve göç edilen yerlere yaptığım ziyaretlerden edindiğim izlenimlere MÜŞKÜLE-2 kitabımda geniş şekilde yer vereceğim" dedi.Haberin eklenme tarihi: 2015-10-09
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-451-ercan_kavuk_muskule2_kitabi_icin_yollara_dustu

Yazdırılan tarih: 17-12-2018 18:51:13
www.muskulekoyu.com