23 NİSAN'I KUTLADIK

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 23 Nisan 1920'de Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini duyurduğu günü çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Müşküle'de coşkuyla kutlandı.

Köyümüzün ekonomik sebeplerle göç vermesi sonucunda azalan öğrenci sayısı sebebiyle ortaokulun kapanıp öğrencilerin Göllüce'de taşımalı sistemle eğitim görmeleri nedeniyle, her yıl büyük bir katılımla yapılan 23 Nisan törenleri, son yıllarda sönük geçiyor.

Velilerin önemli bölümünün, çocuklarının 23 Nisan törenini izlemek için sabah saatlerinde komşu köyümüz Göllüce'ye gitmesi, her sene büyük bir coşkuyla yapılan okulumuzdaki törene katılımın azalmasına neden oluyor.

Bu yılki 23 Nisan törenleri, havanın yağışlı olması ihtimaline karşı, okul bahçesine inşaa edilen ve açılışı Mayıs ayında yapılması planlanan yeni hizmet binasında yapıldı. Saat 09:30'da başlayan tören, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerinin okuduğu şiirler ve düzenledikleri gösterilerin ardından sona erdi.Haberin eklenme tarihi: 2015-04-23
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-417-23_nisani_kutladik

Yazdırılan tarih: 19-12-2018 08:49:09
www.muskulekoyu.com