MÜŞKÜLE'YE İSKELE KURULMASI GÜNDEMDE GÖLDE VAPUR SEFERLERİ BAŞLAYACAK

Karadan ulaşımın yapılamadığı yıllarda, ulaşım ve taşımacılığın yapıldığı İznik Gölü'nde vapur seferleri tekrar başlayacak.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın'ı ziyaret eden Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği (BURULAŞ) Genel Müdürü Levent Fidansoy, İznik Gölü'nde turizm ve seyahat amaçlı vapur seferlerinin yapılacağını açıkladı.

Vapur iskelesinin yapılacağı bölgede basına açıklamalar yapan Başkan Sargın, İznik'te turizm ve seyahat için artık vapur seferleri yapılacağını bildirdi.

İznik'te kayıkhane tesislerinde bir iskele, Boyalıca, Orhangazi ve Göllüce ya da Müşküle'de bir iskele olmak üzere dört iskele ile vapur seferleri yapılacağını söyleyen Başkan Sargın, ''Bu vapur seferleri aynı zamanda turizm ve eğlence amaçlı olacak. Nikah ve düğün törenleri bu vapur içerisinde yapılabilecek. Bu yaz dönemine yetiştirmeye çalışacağız ve vatandaşlarımız bu hizmetlerden yararlanmaya başlayacak. İznik medeniyetlerin başkenti, İznik tarihin başkenti, İznik tabiat ve coğrafyanın başkenti, böylesine güzellikler içerisindeki gölümüze böyle bir etkinlik yakışırdı'' dedi.Haberin eklenme tarihi: 2015-02-05
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-405-muskuleye_iskele_kurulmasi_gundemde_golde_vapur_seferleri_baslayacak

Yazdırılan tarih: 14-12-2018 19:32:32
www.muskulekoyu.com