İZNİK ULTRA MARATONU YİNE HARİKA GEÇTİ

Türkiye'nin en büyük uluslararası ultra maraton organizasyonu olan ve bu sene üçüncüsü düzenlenen İznik Ultra Maratonu, her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça renkli geçti.

Bu yıl 1000'e yakın yerli ve yabancı yarışmacının katıldığı maraton için tüm hazırlıkların yapıldığı köyümüzde, Müşküle Köyü Şehit Süleyman Güleç Halk Kütüphanesi adına kontrol noktası görevlisi olarak görev alan Ali Gürol ve İbrahim Tektaş, Muhtarlığımız, Müşküle Dostlukspor Klübü ve Müşküle Çınaraltı Tesisleri, dün gece 00.00’da başlayan 130 kilometrelik ilk parkur yarışı ile başlayan görevlerini, bugün ikindi saatlerinde köyümüzden son koşucu geçene kadar sürdürdüler.

Maratona gösterdikleri ilgi nedeniyle organizatörler ve koşucular tarafından her yıl övgüyle bahsedilen Müşküleliler, maratona bu yıl da büyük ilgi gösterdiler. Yediden yetmişe, koşucuların geçeceği yollara sıralan tüm köy halkı, alkışları ve tezahüratlarıyla yarışmacılara moral verdiler.

İznik Ultra Maratonunun 42 kilometrelik parkurunda koşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve İznik Kaymakamı Hüseyin Karameşe'nin Müşküle'den geçişi ilgiyle beklendi; ancak Bülent Arınç'ın Bursa'yı ani ziyareti nedeniyle, Bursa Valisi'nin Müşküle'ye gelişi iptal edildi. Köy halkı, Kaymakam Karameşe'yi alkışlarla karşıladı.

İznik Ultra Maratonu koşucuları arasında bulunan ve hemen hemen maratonla ilgili tüm yazılarında köyümüzden hayranlıkla bahseden Hürriyet Gazetesi yazarı Yonca TOKBAŞ hanıma ise halk yoğun ilgi gösterdi.

İznik Ultra Maratonu, yarın İznik'te düzenlenecek 10 kilometrelik halk koşusuyla sona erecek.

 

Fotoğraflar: İbrahim Tektaş ve Ercan KavukHaberin eklenme tarihi: 2014-04-19
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-349-iznik_ultra_maratonu_yine_harika_gecti

Yazdırılan tarih: 19-12-2018 09:01:31
www.muskulekoyu.com