ŞEHİDİMİZ SÜLEYMAN GÜLEÇ'İN ADI PAKTA YAŞAYACAK

İznik göl sahilinde yaptırılan çocuk parkına Şehit Piyade Onbaşı Süleyman Güleç'in adı verildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, 2012 yılında teröristlerle girilen silahlı çatışmada Şehit düşen Piyade Onbaşı Süleyman Güleç'in adını yaşatmak düşüncesi ile İznik Belediye meclisinin 04.02.2014 tarihinde aldığı karar ile sahil bandında yaptırılan çocuk parkının açılışında duygulu anlar yaşandı.

Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz  açılış öncesinde yaptığı konuşmada," Ailemizin acısını yürekten paylaşıyoruz. Verdiğimiz her şehit, bizim evladımız, canımız, kanımız. Bu memleketin evlatları dün olduğu gibi bu günde vatanı için canını vermeğe hazırdır. İznik Belediye meclisi olarak Şehidimizin adını yaşatmak düşüncesi ile aldığımız karar doğrultusunda inşa ettiğimiz bu parka" Şehit Onbaşı Süleyman Güleç Çocuk Parkı " adını vermeği kendimize görev bildik. Şehitlerimizi unutmadık, unutturmayacağız" diye konuştu.
 
Yapılan dua ardından parkın açılışı gerçekleştirilirken, kurdelayı Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz, Şehit babası Halil Güleç ile birlikte kesen Şehit annesi Canan Güleç'in  duygularına hakim olamaması, ortamın duygusallaşmasına sebep oldu. Katılanlar göz yaşlarına hakim olamadı.
 
Parkın açılışı sonrasında katılımcılara çeşitli ikramlar sunuldu.


Kaynak: iznik.gen.trHaberin eklenme tarihi: 2014-03-20
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-336-sehidimiz_suleyman_gulecin_adi_pakta_yasayacak

Yazdırılan tarih: 19-12-2018 08:00:59
www.muskulekoyu.com