ZEYTİNE DESTEK İÇİN İMZA KAMPANYASI DÜZENLENDİ

CHP Bursa Milletvekili ve TBMM Tarım Komisyonu Üyesi İlhan Demiröz’ün öncülüğünü yaptığı “Gemlik Tipi Sofralık Zeytine Kilo Başına 50 Kuruş Prim Desteği” için imza toplama kampanyası İznik’te de devam etti.

İznik Belediye Çay Bahçesi'nde gerçekleşen destek kampanyasına çok sayıda CHP’li ve çiftçiler destek verdi.

İznik’teki  imza kampanyasına CHP Milletvekilleri İlhan Demiröz ve Sena Kaleli ile birlikte CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik, İznik CHP İlçe Başkanı İsmail Güleç, CHP meclis üyeleri, CHP İznik Belediye Başkan Adayı Eski Elbeyli Belediye Başkanı Kenan Karakaş, Ziraat Odası Başkanı Vahit Mutlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Yakup Sevinç ve vatandaşlar katıldı.

Demiröz, imza kampanyasını ‘siyaset üstü bir çalışma’ olarak ifade ederken  8 Nisan’da Resmi Gazete’de yayınlanan Bursa’da fark ödemesi yapılacak ürünler arasında sofralık zeytinin bulunmadığının altını çizdi.

Güney Marmara bölgesinde toplam 30.500 aktif zeytin ürecisinin mevcut  olduğunu, Orhangazi'de başlayan kampanyada ilk günde 600 imzaya ulaşıldığını söyleyen Demiröz, imza kampanyasının 4 ilçe haricinde tüm ilçe ve köylere yayılması planlanırken biz bu kampanya ile sofralık zeytine kilo başına 50 kuruş prim desteği isteyecek ve bunu bakanlığa ileteceğiz dedi.

 

Kaynak: iznikgazetesi.comHaberin eklenme tarihi: 2013-08-25
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-291-zeytine_destek_icin_imza_kampanyasi_duzenlendi

Yazdırılan tarih: 11-12-2018 04:54:47
www.muskulekoyu.com