İZNİK ULTRA MARATONU'NDA GERİ SAYIM BAŞLADI

Macera Akademisi'nin İznik ve Orhangazi Belediyeleri başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun desteğiyle düzenlediği ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan İznik Ultra Maratonu 20 -21 Nisan 2013 tarihinde koşulacak.

Yarışmanın etapları arasında bulunan Müşküle'de ise heyecanlı bekleyiş başladı. Geçen seneki koşuya büyük ilgi gösteren köy halkı, geçen her yarışmacıya alkışlarıyla destek olmuşlardı. İlk defa bu kadar sıcak bir ilgiyle karşılaştıklarını ifade yarışmacılar, gösterilen ilgi karşında köyden mutlu şekilde ayrılmışlardı.

Türkiye'nin en büyük ultra maraton organizasyonu olan İznik Ultra Maratonu, yöremizin eşsiz doğasında iki gün sürecek olan 4 ayrı yarışla, katılanlara zorlu ama bir o kadar da keyifli bir macera sunacak. Maraton, 130km, 75km, 42km ve 10km yarışları ve Ultra Maraton Fuarı ile en kapsamlı koşu şenliği olacak.

130 km'lik İznik Ultra, 25 saat limitli sürede yarışanların fiziksel ve zihinsel sınırlarını zorlayan bir rota çizerken 75 km'lik Orhangazi Ultra, 10 saat limitli süresiyle manzara eşliğinde zorlayıcı parkuruyla maratonculara farklı bir deneyim yaşatacak. 42km'lk İznik Dağ Maratonu, Türkiye'nin en dik tırmanışlı maratonu olarak 1140 metreye tırmandıracak. 10 km'lik İznik Koşusu, tarihi şehir içinde ultra koşucuları izlemeye ve desteklemeye gelenler için özel bir kutlama sunacak. Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek İznik Ultra Maratonu'na şimdiden 200'den fazla koşucu 139km, 75km ve 42km koşmak için kayıt yaptırdı.
 
Bir ilk: Ultra Maraton Fuarı
Türkiye'nin en kalabalık ultra maratonu olan İznik Ultra Maratonu, ülkemizde ilk kez bir ultra maraton fuarı organize ediyor. Patika koşusu ve maratonla ilgili malzemeler, markalar ve yarış organizasyonları, 19-21 Nisan tarihleri arasında İznik surlarının yanındaki fuar alanında ilk defa bir araya gelecek.
 
İznik 10K – Tarihi Kent Koşusu
İznik'in tarihi ve doğal güzellikleri içinde gerçekleştirilecek olan İznik 10 km Tarihi Kent Koşusu 21 Nisan Pazar günü yapılacak.
 
Son başvuru tarihi, 12 Nisan 2013
Ultra maraton kayıtları için www.iznikultra.com'u ziyaret edebilirsiniz.Haberin eklenme tarihi: 2013-04-01
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-262-iznik_ultra_maratonunda_geri_sayim_basladi

Yazdırılan tarih: 14-12-2018 20:44:39
www.muskulekoyu.com